czerwca 21, 2019

Merz Spezial Dragees - czyli suplement diety na zdrowe włosy, skórę i paznokcie - moja opinia po 3. miesiącach

Merz Spezial Dragees - czyli suplement diety na zdrowe włosy, skórę i paznokcie

Powiem Wam, że gdy otrzymałam propozycję przetestowania tabletek Merz Spezial Dragees to nie zastanawiałam się długo. Od dawna chciałam sprawdzić czy rzeczywiście pomagają i ja teraz po 3 miesiącach mogę Wam śmiało powiedzieć co i jak się u mnie działo :) Zapraszam!


ZOBACZ TEŻ... VITAPIL | Biotyna i bambus - podsumowanie kuracji

Merz Spezial Dragees - czyli suplement diety na zdrowe włosy, skórę i paznokcie

Kilka słów o Merz Spezial Dragees

Drażetki Merz Spezial to suplement diety, który został stworzony specjalnie po to, aby cieszyć się świeżą, zdrową skórą, mocnymi, lśniącymi włosami i pięknymi, wytrzymałymi paznokciami. Zawiera unikalne połączenie starannie dobranych witamin, minerałów i aminokwasów, które:
- dostarczają organizmowi substancji potrzebnych dla utrzymania zdrowego wyglądu skóry, włosów i paznokci,
- zapewniają dobre samopoczucie. 

Składniki zawarte w drażetkach Merz Spezial zostały dobrane tak, aby dostarczyć organizmowi odpowiednich składników odżywczych, we właściwych proporcjach, celem wsparcia naturalnych procesów biologicznych. Przyjmując dwie drażetki Merz Spezial dziennie zapewniasz swojemu organizmowi kompleksową pielęgnację skóry, włosów i paznokci.

Cena: ok. 32 zł / opakowanie (60 tabletek na miesiąc) 

Skład tych tabletek jest taki jak widać wyżej, według mnie naprawdę dobry i jest to według mnie suplement, który ma działać nie tylko na skórę, włosy i paznokcie, ale i na całe nasze ciało.

Merz Spezial Dragees - czyli suplement diety na zdrowe włosy, skórę i paznokcieMerz Spezial Dragees - czyli suplement diety na zdrowe włosy, skórę i paznokcie

Opakowanie i wielkość tabletek

Tabletki znajdują się w szklanym słoiczku, dodatkowo zapakowanym w kartonik. Całość wygląda elegancko i bardzo przyciąga wzrok. Podczas kuracji ten zakręcany słoiczek nie sprawiał trudności w odkręcaniu :) 
Drażetki nie są wielkie, według mnie są odpowiedniej wielkości i nie sprawiają problemu przy połykaniu. No i nie zostawiają w ustach żadnego posmaku po połknięciu.
Według zaleceń powinno się brać jedną tabletkę dwa razy dziennie.
Jako, że miałam 3 opakowania (1 opakowanie zawiera 60 tabletek i jest to kuracja na miesiąc) wzięłam jedno opakowanie do pracy, drugie miałam w domu, a trzecie potem podzieliłam :) Tak mi było łatwiej pamiętać o łykaniu ich i często brałam jedną rano w pracy, a drugą pod koniec pracy lub w domu.

Merz Spezial Dragees - czyli suplement diety na zdrowe włosy, skórę i paznokcie

Jak kuracja zadziałała na...

włosy

Nie zauważyłam żadnego wpływu tej kuracji na włosy. Może rosły szybciej? Może pojawiły się nowe baby hair? Nie wiem i nie mam jak tego sprawdzić. Wiem jednak, że kuracja nie wpłynęła znacząco na wypadanie włosów, z czym mam największy problem.

skórę

Także nie zauważyłam jakiegoś znacznego wpływu na skórę. Nie wiem nawet jak sprawdzić czy skóra stała się bardziej odżywiona dzięki tym suplementom? Widzę jednak, że na pewno nie zaszkodziły, ani nie uczuliły mnie. A producent sam pisze, że pomaga w przypadku schorzeń skóry różnego typu, ale nie miałam tego jak sprawdzić.

paznokcie

Zauważyłam za to ogromną poprawę w stanie moich paznokci i to już po ok. miesiącu brania tabletek dwa razy dziennie. Zrobiły się twarde, nie łamały się i rosły jak szalone, ale podczas regularnego brania tabletek. Wtedy postanowiłam sprawdzić jak będą się zachowywać po zmniejszeniu dawki (nie chciałam ich odstawiać całkowicie) i brałam jedną tabletkę dziennie. Po niedługim czasie pękł pierwszy paznokieć, później drugi, z czasem kilka połamało się aż do skóry. Taki miałam ogólnie zawsze problem z paznokciami, gdy nie miałam hybryd, więc nie było to dla mnie nowością, jednak już wiedziałam, że po odstawieniu kuracji po pewnym czasie paznokcie i tak wracają do wcześniejszego stanu.

Zaznaczę też, że podczas stosowania tej kuracji nie malowałam paznokci, nie nakładałam na nie żadnych odżywek, ani hybryd. 

Merz Spezial Dragees - czyli suplement diety na zdrowe włosy, skórę i paznokcie

Zobacz też inną recenzję na blogu→ Tabletki na powiększenie biustu? Efekty po miesiącu stosowania tabletek i serum
→ Moja pielęgnacja włosów - Z prostych do kręconych. Czyli jak przeszłam na świadomą pielęgnację włosów kręconych
→ Tołpa Estetic, trądzik - 4 intensywne zabiegi korygujące niedoskonałości


Przyznam szczerze, że mam mieszane odczucia co do tego suplementu diety. Jedno co to naprawdę doceniam to to, że suplement w ogóle działa w jakikolwiek sposób chociażby na paznokcie, bo na rynku jest wiele produktów, które łykamy, a nie dają zadowalających efektów. Jednak, żeby utrzymać paznokcie w świetnym stanie trzeba brać te suplementy cały czas. Może gdybym brała je wystarczająco długo to również zauważyłabym mniejsze wypadanie włosów? ;) 

Pamiętajcie, że jest to moja opinia i każdy ma inny organizm. Wam ten suplement może pomóc w innym stopniu niż mi, lub nie :)

Znacie Merz Spezial Dragees?


Dziękuję marce Merz Spezial za udostępnienie produktów do testowania, jednak nie wpływa to na moją opinię o produkcie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Cosmetics my Addiction | Beauty Blog , Blogger