lipca 09, 2019

Bawełna bawełnie nierówna - o świadomym wyborze, ekologii i naturalnej bawełnie!

masmi natural cotton

Na wstępie od razu informuję, że nie jest to recenzja podpasek ani wkładek. Jest to informacja dla Was dlaczego powinniśmy zwrócić uwagę na to co stosujemy w pielęgnacji i do higieny intymnej. Czy zwracasz uwagę na to skąd pochodzi bawełna w produktach, które używasz? Ja od niedawna tak, ale o tym dlaczego poczytacie dalej.

ZOBACZ TEŻ... Cosnature - krem lekko koloryzujący oraz maseczka z rokitnikiem

masmi natural cotton

O produktach Masmi

Podpaski pozwalają skórze oddychać, zapewniają komfort i są zalecane dla kobiet ze skórą wrażliwą i skłonną do podrażnień. Jedwabista zewnętrzna powłoka ze specjalnym przeplotem zapobiegającym przyklejaniu się do skóry włókien bawełny. Doskonała wentylacja skóry dzięki zastosowaniu w całym produkcie naturalnej bawełny.
 • hypoalergiczne dla zmniejszenia ryzyka podrażnień i alergii.
 • zapewniają długotrwałą i komfortową ochronę w ciągu dnia.
 • w 100% ulegające biodegradacji.
 • bielone wodą utlenioną, a nie chlorem (dzięki temu nie dochodzi do wytwarzania się w podpaskach toksycznych, rakotwórczych dioksyn).
 • położne i ginekolodzy zalecają stosowanie naturalnych produktów bawełnianych dla higieny intymnej.
 • pakowane indywidualnie  - co ułatwia przenoszenie i aplikacje.
Nie zawierają:
 • perfum
 • superabsorbentów w postaci proszków i pudrów, pulpy celulozowej
 • wiskozy / Rayon
 • plastiku
 • chloru
 • dioksyn

Przy produkcji tej bawełny nie testuje się na zwierzętach, nie używa się chemii, a produkty mają wiele certyfikatów. A oprócz podpasek i wkładek w swojej ofercie mają tampony, patyczki do uszu, waciki, chusteczki dla dzieci i inne.

Produkty Masmi dostaniemy w Rossmannie, ale też na biobeauty.pl skąd otrzymałam produkty, które widzicie na zdjęciach.

masmi natural cotton

Produkty, które tu widzicie są zrobione z naturalnej bawełny, są tworzone w bezpiecznych warunkach i nie są barwione chlorem. Do tej pory wydawało mi się, że nie ma większej różnicy między podpaskami czy wkładkami naturalnymi czy takimi dostępnymi w drogeriach, ale niestety jest.

Bawełna w zwykłych podpaskach jest wybielana chemicznie, właśnie po to, żeby była biała. Dodatkowo jest farbowana. Co niestety sprawia, że często wiele kobiet ma problemy z podrażnieniami. Ja od ponad pół roku używam kubeczka menstruacyjnego i wiem, że już go nie zamienię na podpaski. 
Jednak nadal sięgam po wkładki, dlatego od niedawna wybieram tylko te z naturalnej bawełny. Tak samo tampony, po które sama kiedyś sięgałam.

A jeżeli potrzebujecie więcej argumentów to polecam ten film Michała, który opowiada o bawełnie i produkcji wszystko co może Was zastanawiać - https://youtu.be/lTpgCcji9SE

masmi natural cotton

Jeżeli się wahacie to myślę, że warto chociaż sprawdzić i spróbować się przekonać. Nie jest to tylko dobre dla naszego zdrowia, ale również dla środowiska. Te produkty są w 100% biodegradowalne. Mała wada, którą widzę przy codziennym używaniu to to, że klej (we wkładkach i podpaskach) jest słabszy, ale nie jest to jakimś ogromnym problemem.

Jakie jest Wasze podejście do produktów naturalnych tego typu?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Cosmetics my Addiction | Beauty Blog , Blogger